قوانین وبکو مارکت

ضمن تشکر از انتخاب این سایت، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین است، تقاضا می شود مفاد آن را به دقت مطالعه فرمایید.

تعاریف

در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.

فروشگاه: فروشگاه اینترنتی وبکو مارکت
سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی به آدرس webcomarket.com
محتوای سایت: شامل متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ می باشد.
کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت شده باشد، کاربر تلقی می شود.
عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید کرده است.
سفارش: محصولات یا خدماتی که مشتری انتخاب و قصد خرید آن ها را اعلام می نماید.

مفاد این قرارداد مبنای روابط تجاری بین وبکو مارکت به عنوان سرویس دهنده (طرف اول قرارداد) و کاربر یا خریدار (مشتری) به عنوان سرویس گیرنده و طرف دوم قرارداد می باشد.

مشتری گرامی، قبل از پرداخت لطفا به نکات ذیل توجه کنید:

در انتخاب محصول دقت کنید و سپس اقدام به پرداخت نمایید. به دلیل دیجیتالی بودن ماهیت محصولات و فایل های وبکو مارکت و به منظور رعایت کپی رایت، جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی افراد سودجو و مقابله با کپی برداری های غیرمجاز و غیرقانونی امکان برگشت سفارش ثبت شده و عودت مبلغ پرداختی وجود ندارد. چنانچه از حساب شما مبلغ سفارش کسر شد ولی سفارش شما با موفقیت ثبت نشد و قادر به دانلود نبودید هزینه پرداختی حداکثر تا ۷۲ ساعت (۳ روز کاری) به حساب شما عودت خواهد شد. گارانتی خرید فقط برای مواردی است که توضیحات ارائه شده در صفحه محصول با فایل دانلود شده مطابقت نداشته باشد.

قوانین استفاده از سایت وبکو مارکت

دسترسی و استفاده شما به تمام امکانات این سایت از شرایط و مقررات زیر پیروی می کند. لطفاً قبل از استفاده از سایت، توافقنامه زیر را به دقت مطالعه کنید. استفاده از هر بخشی از این وب سایت به منزله پذیرش کلیه شرایط و مقررات این توافقنامه از سوی شما تلقی می شود. بنابراین اگر کل یا بخشی از این توافقنامه را نپذیرید، اجازه استفاده و دسترسی به سایت و خدمات آن را نخواهید داشت.

ویرایش و بروز رسانی قوانین استفاده از سایت

وبکو مارکت تمام حقوق مربوط به ویرایش شرایط استفاده، قوانین و نکات مطرح شده پیرامون آن را برای خود محفوظ می دارد. قوانین بر حسب ضرورت ممکن است بروز رسانی و یا ویرایش شود. این مسئولیت کاربران سایت است که با مراجعه به این صفحه از آخرین نسخه قوانین استفاده، اطلاع داشته باشند.

رعايت و تبعيت از تمامي قوانين کشور

کاربر متعهد مي‌شود در استفاده از سرويس‌هاي ارائه شده، قوانين و مقررات جاري کشور را رعايت نمايد. بديهي است کليه مسئوليت‌هاي ناشي از استفاده‌هاي غيرمجاز برعهده کاربر خواهد بود و چنانچه کاربر اقدام به ارائه محصولات و محتوا غير قانوني کند در صورت درخواست مراجع ذيصلاح اطلاعات شخص براي رسيدگي در اختيار مسئولين قرار داده خواهد شد.

اعضا در استفاده از کليه امکانات سايت و قرار دادن مطالب و محصولات موظف به رعايت و تبعيت از تمامي قوانين ایران مي باشند. کاربراني که به هر شکلي (مانند صرف بيهوده منابع سايت، هک، حذف آگهي و…) منافع مالي يا امنيت سايت را دچار خطر کنند مسدود خواهند شد.

محتوای سایت

فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای درج اطلاعات صحیح (از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس محصولات و مقالات) به کار می گیرد، با این حال درست بودن تمامی مطالب و بدون نقص بودن محتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.
فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبینی می گردند. با این حال وبکو مارکت هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد.
فروشگاه خود را مجاز می داند در هر زمان نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات سایت و محصولات اقدام نماید.
درصورتیکه کاربران محتوایی برای سایت ارسال نمایند، فروشگاه این حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغییر، تصحیح و انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم گیری و اقدام نماید. با این حال مسئولیت صحت و درستی مطالب تماماً به عهده فرستنده می باشد.

ثبت نام کردن

برای دسترسی به سرویس های ارائه شده توسط وبکو مارکت، ثبت نام در سایت الزامی است. ثبت نام در سایت رایگان است. در هنگام ثبت نام از شما درخواست میشود که یک نام کاربری و رمز عبور به همراه پست الکترونیکی وارد و انتخاب نمایید. در صورتی که شرایط استفاده از سایت را نقض نمایید، نام کاربری شما ممکن است به طور موقت معلق و در صورت تکرار تخلف برای همیشه از سیستم ما حذف و آی پی شما مسدود می شود.

حریم خصوصی کاربران

هنگامی که شما از خدمات سایت استفاده می کنید، ممکن است اطلاعات شخصی از شما بخواهیم. این اطلاعات می‌تواند شامل نام، نشانی ایمیل، شماره تلفن همراه، شماره کارت بانک شتاب یا اطلاعات دیگر باشد. ما به چندین دلیل اطلاعات شخصی شما را جمع آوری می کنیم، از جمله برای مقاصد اداری و به منظور ارائه خدمات. سایت اطلاعات شخصی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی‌گذارد و بدون الزام قانونی این اطلاعات را برای دیگری فاش نخواهد ساخت.

وظايف کاربران در قبال حفظ اطلاعات

کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.
فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.

سايت ما مسئوليت مطالب، محصولات و فايل هاي قرار داده شده توسط کاربران را به عهده نمي گيرد و مسئوليت کامل آن بر عهده کاربر (عضو مربوطه سايت) مي باشد و درصورت مشاهده يا گزارش هر گونه تخلفي از سوي کاربران بدون اطلاع قبلي کليه امکانات کاربر مسدود مي گردد.

اگر هرگونه خسارت، جريمه، مجازات و يا مسئوليت هاي ديگر ناشي از نقض اين توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماما بر عهده خود کاربر بوده و سايت هيچ گونه مسئوليتي را عهده دار نمي شود، علاوه بر اين اگر اين نقض موجب وارد شدن خسارت به سايت شود، کاربر خاطي موظف به جبران خسارت وارده طبق برآورد مديريت سايت مي باشد.

کاربران موظف هستند هر دو روز يکبار قسمت “تیکت ها” را مطالعه و درصورتي که پيغامي از طرف سایت و يا مشتري دريافت نموده اند را پاسخ دهند.

کاربراني که از طرف سایت گزارش تخلف دريافت نمايند موظف هستند که گزارش تخلف را سريعا بررسي و نتيجه را از طريق تيکت اطلاع دهند و تا برطرف نشدن مشکل مبلغي براي آن ها واريز نمي گردد.

سايت دو بار در هفته از اطلاعات سايت بکاپ تهيه مي نمايد و از سرورهاي مجزا جهت حفظ اطلاعات کاربران استفاده مي نمايد اما درصورتي که به هر دليلي مانند بلایای طبیعی یا شرایط و حوادث فورس ماژور (زلزله، جنگ، رعد و برق، خرابي سرورها، اتفاقات غير مترقبه، هک و …) اطلاعات، مطالب، فايل ها، فروشگاه و … کاربران پاک و يا از بين رود سايت مسئوليتي را قبول نمي نمايد و کاربران موظف به ذخيره اطلاعات و پشتيبان گيري از اطلاعات خود هستند.

قوانین مربوط به ارتباط با وبسایت و اطلاعات کاربري

• کاربر موظف است از نام و نام خانوادگي و مشخصات حقيقي در هنگام ثبت نام استفاده نمايد و در هنگام ثبت نام از حروف لاتين براي نام و نام خانوادگي استفاده نکند.

• کاربر موظف است در قسمت اطلاعات تماس، تلفن همراه و آدرس ايميل خود را قرار دهد. سايت تحت هيچ شرايطي مسئوليت خسارت هاي وارده در اثر اعتماد و اتکا به اطلاعات، محصولات، مطالب و… ارائه شده توسط کاربران را نمي پذيرد.

• از ساخت بیش از یک شناسه کاربری در سایت جداً خودداری فرمایید

• استفاده از کلمات و جملات رکیک و توهین آمیز در متن یا عنوان تیکت ها و ابزار های ارتباطی وبسایت اکیداً ممنوع میباشد، در صورت مشاهده تیکت یا ایمیل حذف خواهد شد. (در صورت تکرار یوزر فرد خاطی پاک خواهد شد)

• توهین و و بی احترامی به مدیران سایت به هر دلیلی و در هر محیطی باعث بسته شدن یوزر کاربری فرد خاطی خواهد شد.

• هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

قوانین مخصوص فروش فایل و پشتیبانی

هر کاربری که فایل برای فروش می گذارد موظف است در مدت زمان کمتر از 24 ساعت به مشکلات مشتریان و درخواست های ‏پشتیبانی خود پاسخ دهد در غیر این صورت وبکو مارکت به عنوان یک ناظر مبلغ فایل فروش رفته را به ‏صورت کامل و بدون در نظر گرفتن کارمزد وبکو مارکت یا بازاریاب (درصورتی که از طریق بازاریابی فروش رفته باشد) از حساب ‏کاربر کسر و برای مشتری برگشت می دهد.‏

درصورتی که فایل فروش رفته کلاهبرداری باشد یا هدف ضایع کردن حقوق دیگران باشد وبکو مارکت مبلغ فایل فروش رفته را به ‏صورت کامل و بدون در نظر گرفتن کارمزد وبکو مارکت یا بازاریاب (درصورتی که از طریق بازاریابی فروش رفته باشد) از حساب ‏کاربر کسر و برای مشتری برگشت می دهد.‏

به دلیل ماهیت پلتفرمی فروشگاه و Marketplace بودن سیستم همکاری در فروش وبکو مارکت، سایت هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در قبال تخلفات و جرایم مرتکب شده توسط کاربران ندارد و کلیه عواقب ناشی از آن و جبران خسارت های مادی و معنوی مربوطه بر عهده کاربر است.

کاربرانی که به تیکت های خود پاسخ ندهند، تسویه حساب برای آن ها صورت نمی گیرد.‏

جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی تسویه کاربران بعد از 24 ساعت و تا 48 ساعت صورت می گیرد، توصیه می کنیم ‏تسویه ها را به صورت پایا انتخاب نمایید.

روش های پرداخت

پرداخت آنلاین به وسیله کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

روش ارسال فایل ها و تحویل محصولات به مشتریان

لینک دانلود فایل. پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

مسئولیت کاربران در ارسال محتوا و فایل

با ثبت نام در سایت  و تکیمل اطلاعات فروشگاهتان به شما اجازه داده می شود که فایل هایتان را جهت فروش آپلود کرده و برای هر فایل توضیحات مرتبط را ارئه دهید. شما هم چنین می توانید به عنوان خریدار فایل های دیگر کاربران را مشاهده نموده و در صورت خرید نظر خود را ارائه نمایید. شما با ارسال مطالب، بارگذاری فایل، ثبت و یا ارائه نظر کلیه مسئولیت آن را به عهده گرفته و پاسخگو خواهید بود. با عرضه مطالب به قسمت های عمومی خدمات، شما در هر شرایطی حق استفاده، کپی، نمایش، اجرا، توزیع، انتخاب و ارتقا ء این محتوا را به ما می دهید اما ما هیچ ادعای مالکیتی درقبال مطالبی که توسط شما پست می شود نداریم. ما مسئول مطالبی که توسط دیگران تهیه می شود، نمی باشیم و هیچ وظیفه ای در قبال دیده شدن محتوا نداریم اگر چه این اجازه و حق را داریم که هر مطلبی را به هر دلیلی حذف کنیم، اما مسئول تأخیر و یا درست انجام نشدن حذف این موارد نیستیم.

در استفاده از سایت می بایست نهایت دقت را نموده تا موجب بروز موارد ذیل نشوید:

انتشار‌، ارسال، بارگذاری و یا توزیع هرگونه مطلب نامتناسب، بی حرمتی، تجاوز و تعدی، گفتار زشت و وقیح، تصاویر شرم آور و عناوین، نام و موارد نامشروع
بد نام کردن، سوء استفاده، حملات مخرب، تهدید و تجاوز به حقوق عمومی سایت و سایر کاربران
رهبری، هدایت و تشکیل گروه های هرمی در نظردهی ها و موارد مشابه
برداشتن و جمع آوری اطلاعات شخصی افراد بدون جلب رضایت آن ها

چه نوع فایل هایی را نمی توانم به فروش برسانم؟

مصادیق محتوای مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي)

فایل های زیر مورد تایید قرار نخواهند گرفت:

فایل موسیقی و موزیک
فایلی که قسمت توضیحات آن اطلاعات کافی نداشته باشد و فرمت فایل مشخص نباشد
فایل هایی که تنها از عناوین انگلیسی برای عنوان فایل استفاده می کنند
فایل هایی که به صورت رایگان در دیگر سایت ها عرضه می شود
فایل هایی که دارای پسورد می باشند
فایل هایی که از نظر کیفیت محتوا ارزش بالایی برای کاربران ندارند
هرگونه فایلی که قبلاً توسط یک کاربر دیگر در سایت قرار داده شده است به نام خود
هرگونه فایلی که ناقص یا خراب باشد

فایل های زیر در صورت کنترل مدیریت سایت و یا دریافت گزارش کاربران حذف خواهد شد و در صورت لزوم آی پی کاربریتان مسدود و دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد:

هر گونه فایلی که محتویات آن بر خلاف قوانین جاری کشور باشد
هر گونه فایلی که دارای کپی رایت بوده و حقوق نشر آن توسط مولف محفوظ است
هر گونه فایلی که دارای محتوای غیر مجاز و غیر انسانی است
هر گونه فایلی که به حریم خصوصی افراد تجاوز کند
هر گونه فایلی که مغایر با شئونات اخلاقی و ملی باشد
هرگونه فایلی که حاوی مطالب توهین آمیز به مقامات سیاسی و اقلیت های قومی و مذهبی باشد
هر گونه فایلی که به هر نحوی امنیت سرورهای سایت را به خطر اندازد
هرگونه فایل یا برنامه ای که موجب بروز اختلال در عملکرد یک کامپیوتر دیگر گردد

کارمزد

کارمزد سایت برای دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات، هزینه های سرور و نگهداری از هر سفارش کسر می شود.

در صورتی که محصول به صورت مستقیم توسط سایت به فروش رود:

فروشنده فایل: 90 درصد

سایت: 10 درصد

در صورتی که محصول توسط بازاریاب به فروش رود:

فروشنده فایل: 50 درصد

بازاریاب فایل: 35 درصد (ثبت نام توسط معرف)، 40 درصد (ثبت نام بصورت مستقیم)

زیرمجموعه: 5 درصد (در صورت وجود در یک سطح انجام می گیرد)

سایت: 10 درصد

نکته: زیرمجموعه گیری در وبکو مارکت  به صورت یک سطحی و به عنوان پاداش (کارانه) به معرف (بازاریاب) تعلق می گیرد و به صورت شبکه ای (هرمی) نمی باشد.

به عنوان مثال در صورتی که محصول مستقیما توسط خود سایت به فروش رود و قیمت آن 100 هزار تومان باشد، 90 درصد مبلغ (90 هزار تومان) برای مالک محصول و 10 درصد (10 هزار تومان) کارمزد به سایت تعلق خواهد گرفت.

اگر محصولی توسط بازاریاب به فروش رود خریدار 100  هزار تومان پرداخت می کند که از این مبلغ 10 هزار تومان کارمزد توسط سایت کسر می شود و 90 هزار تومان باقی مانده به نسبت های 50، 35 و 5 به ترتیب برای فروشنده، بازاریاب و زیرمجموعه (درصورتی که بازاریاب از طریق معرف در سیستم ثبت نام کرده باشد) اختصاص خواهد یافت و در صورتی که بازاریاب به صورت مستقیم در سیستم ثبت نام کرده باشد 40 درصد از مبلغ محصول (40 هزار تومان) به او تعلق خواهد گرفت.

دوره زمانی پرداخت ها

در صورتی که از فروش یا بازاریابی کسب درآمد نمودید این مبلغ در کنترل پنل شخصی شما در حساب کاربریتان قابل رویت می باشد. در صورت درخواست انتقال وجه، مبلغ درخواستی بدون کسر کارمزد، در مدت حداکثر ۱ الی 2 روز کاری به حسابتان واریز می گردد. ضمنا درخواست برداشت وجه نباید کمتر از 200 هزار تومان باشد.

به منظور انتقال وجه موفق باید اطلاعات حساب بانکی را در برگه پرداخت در منوی تنظیمات فروشگاه تکمیل نمایید. این اطلاعات شامل شماره حساب، شماره کارت و نام دقیق صاحب حساب می باشد.

تبلیغات در فروشگاه

فروشگاه محتوای سایت هایی که قصد تبلیغات در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آن ها را مورد بررسی قرار نمی دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایت ها ندارد.

اختیارات فروشگاه

فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها، تغییر در میزان پورسانت دهی، حقوق و قوانین اقدام نماید.
فروشگاه در هر زمانی این اختیار را دارد که بنا به تشخیص خود، ارائه سرویس به کاربران یا مشتریان را متوقف نماید.
فروشگاه مجاز است هر کاربری که از طریق لینک یا کد معرف اقدام به ثبت نام در سایت می نماید را شناسایی و پورسانت معرف مشتری (بازاریاب) را به عنوان پاداش (کارانه) در یک سطح، برابر میزانی که برای هر محصول مشخص شده است را پرداخت نماید.

وبکو مارکت به جز آدرس webcomarket.com هیچ گونه مرجع رسمی دیگری ندارد. در صورتی که سایت بخواهد از طرق دیگری با کاربران یا مشتریان خود ارتباط برقرار نماید، حتماً آن را به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد کرد. لذا در مقابل زیان های ناشی از تماس کاربران و مشتریان با هرگونه راه ارتباطی غیرمجاز که از نام  وبکو مارکت استفاده نموده باشند، پاسخگو نخواهد بود.

محدودیت مسئولیت سایت

ما تضمین نمی کنیم که عملکرد سایت به صورت مداوم یا به دور از خطا باشد، یا اینکه همه اشکالات برطرف شود یا اینکه این سایت یا سرور به دور از ویروس و اشکال باشد. این مسئولیت شماست که اقدامات لازم مانند ویروس‌یابی را انجام دهید تا نسبت به دقت اطلاعات داده شده و گرفته شده مطمئن شوید.

شما متضمن می شوید که به هیچ وجه ما را مسئول زیان‌ها و خسارت‌های که در اثر استفاده از سرویس ما می شود نمیدانید. فرقی نمی‌کند این خسارت‌ها یا زیان‌ها پیش‌بینی شده، قابل پیش‌بینی، شناخته شده و غیره باشد.

مالکیت مادی و معنوی

کلیه عناصر موجود در این وب سایت، شامل محصولات، فایل ها، اطلاعات، اسناد، تولیدات، لوگوها، گرافیک، تصاویر و خدمات، تماما متعلق به سایت وبکو مارکت می باشد و هیچ شخص حقیقی و حقوقی بدون اجازه کتبی مدیریت سایت اجازه کپی کردن، توزیع، نشرمجدد، واگذاری، نمایش، ارسال و انتقال آن ها را ندارد. مالکیت مادی فایل های ثبت شده متعلق به ناشران فایل و سایت بوده و مالکیت معنوی آن نزد ناشر فایل محفوظ می باشد.

کپی رایت

ما به حقوق دیگران احترام می گذاریم. چنانچه شاهد نقض کپی رایت توسط اطلاعات درج شده در هر قسمت از سایت بودید لطفا به بخش تماس با ما مراجعه کنید و با ارسال گزارش نقض کپی رایت ما را مطلع کنید تا تصمیم های لازم اتخاذ شود.